за нас

Хенан Yongxin технологија копродукции, ООД. се наоѓа во Кина "Северна бисер" - Хенан Xinxiang Националниот економски и технолошки развој на зоната. Економските, културни, образовни, транспортен центар, транспортен центар град во северниот дел на Хенан, важен град во јадрото областа на урбана агломерација Централна Plains, првите 100 градови со сеопфатна конкурентноста на градови во Кина, најдобрите еколошки сносен град во Кина, националната шума град на Кина, и Кина одлични туризам. Многу почести, како што се градовите, Кина националните здравствени градови, и одржливи градови во Кина, на југ кон Жолтата Река, на север до Taihang, Пекинг-Куангџоу високо-брзински железнички, Пекинг-Куангџоу железница, Xinhe железница, Zhengji високо-брзински железнички, Daguang висок голема брзина, Пекинг-Хонг Конг, Макао голема брзина пресекот локацијата е одлична, животната средина е убава, а климата е пријатен.

за-нас

Хенан Yongxin технологија копродукции, ООД. е на високо-технолошки претпријатие што мајстори основни мембрана материјали, специјализира во R & D, дизајн и производство на филтрација и сепарација технологии. Таа е член на Кина асоцијација филмската индустрија. Компанијата има голем број на корисен модел патенти, и има воспоставено блиски хоризонтална техничка соработка и контакти со Институтот за Буре Металургија на Централна Јужна универзитет, Пекинг Универзитетот за наука и технологија и други институции и истражувачки институти.

Во изминатите десет години, компанијата има завршено истражување и развој и масовно производство на неоргански керамички мембрани и нерѓосувачки челик синтерувани прав мембрани. Тоа е процес на производство од синтерување филтер материјал на различни филтер (јадро) во Кина, како и разни филтрација. Стручно производител на систем дизајн и производство. Преку години на континуирана иновација и акумулација, производите на компанијата се широко се користат во металургијата, рафинирање, парична казна хемикалии, јаглен хемиски, хемиски влакна, третман на вода, фармацевтската, производство на електрична енергија хартија, машини и други индустрии.

На компанијата и зафаќа површина од 22.000 квадратни метри, изградба на површина од 18.000 квадратни метри, вкупната актива од повеќе од 200 милиони јуани, силна економска сила, напредна опрема за производство, софистицирана технологија на производство, софистицирани методи за тестирање и звук систем за управување со квалитет, компанијата го донесе ISO9001: 2000 меѓународните систем за квалитет сертификација, ISO14001 сертификат за управување со животната средина систем, OHSAS18001 професионални управување со здравјето и безбедноста на системот, и Д1, Д2 садовите под притисок лиценца дизајн и лиценца за производство А2 садовите под притисок, може да биде дизајнирана според кориснички барања за опрема и инженеринг и реновирање истражувачки тим .На компанијата се состои од 25 лица, 2 високи инженери, 10 инженери и 15 високи техничари. Има строг систем цивилизирани изградба операција, сите работилници се епоксидна кат ДПП чиста соба. Тоа е претходница на работилница за управување филтрирање на Кина индустрија. Со користење на напредни ERP систем за управување, секој производ и секој процес се контролира во посно и уреден производство.

за-us01
за-us02
за-us03

Ние ќе продолжиме да се придржуваат на претпријатието духот на "само-подобрување, иновација и трансценденција", и секогаш се придржуваат до политиката за квалитет на "Квалитетот на прво место, на клиентите Врховниот, постојано подобрување, континуирано подобрување", да се формира тим за управување со прва класа, и да се обезбеди прва класа производи и услуги на клиентите.

Искрено се покани на вашата компанија во посета на Кина и би сакал да го споделам со вас. Врз основа на Централна Plains, со кои се соочува целата земја, и бара да се во светот, ние обезбеди висок квалитет и сигурен опрема за филтрација и пречистување за домашни и странски клиенти, и да го направиме нашиот дел за развој на причината заштита на животната средина во светот.


WhatsApp Онлајн Chat!